Замовити дзвінок

Вкажіть Ваш номер і менеджер
зателефонує Вам в найближчий час.

Задати питання по e-mail

Вкажіть Вашу пошту і менеджер
звяжеться з Вама в найближчий час.

Активні блискавкоприймачі (блискавкоприймач)

  • 04.11.2020

Роз'яснювальний лист ДСНС про законність застосування на території України - перейти

У всі часи з'являлися різні «чудодійні» товари, пропонуючи які продавці наділяли їх унікальними властивостями:

  • Пийте еліксир молодості і проживете 100 років;
  • Застосовуйте наші продукти і схуднете за 3 дні;

У наш час схожі заяви роблять виробники активних блискавкоприймачів: Наші активні блискавкоприймачі (активний блискавкозахист) перехоплюють блискавку в радіусі 200м. Суперактивний блискавкоприймач створює іонний потік, захоплює блискавку і направляє її в землю. Вірити чи не вірити в «диво» - особиста справа кожного. Але як мінімум корисно ознайомиться з реальним досвідом застосування активних блискавкоприймачів в інших країнах.

фото активный молниеприемник

З моменту появи активних блискавкоприймачів (early-streamer-emission - ESE) велися дискусії про їхню ефективність, деякі з яких довели до судових розглядів в США в 2003 і 2005 р. В результаті Федеральний Окружний Суд Арізони встановив, що немає достатніх обґрунтувань ефективності активних блискавкоприймачів.

Також Національна асоціація протипожежного захисту (NFPA) підтвердила свою відмову від проекту американського ESE стандарту (NFPA781) розробленого виробниками активних блискавкоприймачів. Крім того, виробникам активних блискавкоприймачів за рішенням суду було юридично заборонено заявляти, що захищається зона активного блискавкоприймача більше, ніж у «стрижневого блискавкоприймача Франкліна».

Більш того. Як показали наукові дослідження і випробування в реальних природних умовах, активні блискавкоприймачі працюють не краще звичайних стрижневих блискавкоприймачів. Але зате коштують у багато разів дорожче. Наведемо кілька прикладів:

  • У Німеччині, в м Дармштадт в лабораторії Технологічного університету проводились дослідження активних блискавкоприймачів різних компаній. В результаті було встановлено що стрижневі й активні блискавкоприймачі мають практично однаковий час спрацьовування. Крім того було показано що не можна переносити результати лабораторних досліджень в реальні умови.
  • Понад двадцять років проводяться дослідження в Малайзії. У цій країні тривалий грозовий період - понад 250 днів на рік, що дозволило накопичити велику кількість даних про «ефективності» активних блискавкоприймачів робота яких заснована на різних принципах.

Активний блискавкоприймач призначення і види:

купить активный молниеприемник

Результати цих спостережень були представлені на багатьох конференціях. Вони підтвердили численні випадки прориву блискавок в зони захисту обіцяні виробниками АМ. У долині Кланг понад 100 будівель обладнаних одним або декількома активними блискавкоприймачами були пошкоджені блискавкою.

Про неефективність також говорять випадки, коли до існуючого активного блискавкоприймача доставляють або звичайний стрижневий блискавкоприймач, або активний блискавкоприймач іншого виробника. На майданчику поруч з встановленим раніше активним блискавкоприймачем «Dynasphere» пізніше встановлений звичайний стрижневий блискавкоприймач.

актианый молниеприемник купить

Prevectron і Pulsar на маяку в Танджунг Туан. Логіка тут в тому, що якщо другий активний блискавкоприймач був встановлений, значить, перший активний блискавкоприймач встановлений раніше не зміг захистити об'єкт. Питання в тому, який з блискавкоприймачів був встановлений в першу чергу? (Підказка: другий, як правило, встановлюється вище, ніж перший!). Так чому ж все-таки активні блискавкоприймачі встановлюються.

На це є кілька причин:

  • Недосконалість законодавчої бази - в основному проблема країн, що розвиваються. У стандартах багатьох розвинених країн зазначено, що зони захисту активного блискавкоприймача розраховуються як для стрижневого блискавкоприймача.
  • Посилання на законність французького ESE стандарту NFC 17-102 і його відповідності IEC. Але цей стандарт відноситься головним чином до якості. Застосування активних блискавкоприймачів суперечить стандарту МЕК (Міжнародна електротехнічна комісія).
  • Слабка інформованість громадськості і фахівців про реальний стан справ.
  • Зловмисно помилкові і що вводять в оману заяви про широке застосування ESE в розвинених країнах. Роблячи такі заяви, постачальники активних блискавкоприймачів сподіваються спровокувати стадне почуття або почуття причетності до розвиненого світу. Наприклад, в Японії такі системи містять активні блискавкоприймачі складають менше 1%
  • Обіцяна велика зона захисту активного блискавкоприймача і архітектурні переваги - блискучі красиві штучки, мінімум монтажних робіт. При цьому замовчується правда про сумну статистику, руйнування і пожежах.

Підведемо підсумки:

Виробники активних блискавкоприймачів вдаються до обману і маніпуляції з даними, щоб підвищити обсяги своїх продажів.

Продавці - користуються недостатньою обізнаністю споживачів про принципи блискавкозахисту і блискавкоприймачів.

Багато інженерів, які спочатку сумніваються в ESE, нарешті, піддаються на аферу, коли заангажовані професора з технічних університетів або лабораторій підтримують рекламу.

Непрофільні монтажники (покрівельники, альпіністи, зварювальники, «дяді Васі» та ін.) Встановлюють активні блискавкоприймачі, часто не враховуючи рекомендацій самих виробників. Багато з них не мають навіть елементарних знань електротехніки, не кажучи вже про досвід установки системи блискавкозахисту. Доходить до смішного, коли блискавкозахист (блискавкоприймач) ставлять фахівці з акваріума.

Іноді продавці активних блискавкоприймачів не можуть навіть пояснити як працює їх ESE. Працює і все!

Позірна простота установки АМП провокує залучення до цього процесу непрофесіоналів. Всі ці обставини можуть призвести до ефекту «бомби уповільненої дії», оскільки люди і їх житла піддаються ризику ураження блискавкою!

Автор: Фільченко Олексій.

Разом із запитом "активний блискавкоприймач" наші клієнти часто шукають:

активні блискавкоприймачі, блискавкоприймач ціна, активний блискавкозахист, активні блискавкоприймач, купити блискавкоприймач.