Замовити дзвінок

Вкажіть Ваш номер і менеджер
зателефонує Вам в найближчий час.

Задати питання по e-mail

Вкажіть Вашу пошту і менеджер
звяжеться з Вама в найближчий час.

Автоматичне управління системою антизледеніння.

  • 04.11.2020

У цій статті я розповім про автоматизацію системи антиобледеніння. Для початку давайте розглянемо призначення системи антиобледеніння. Система антиобледеніння повинна забезпечувати можливість безперешкодного відведення води з покрівлі і запобігання намерзання льоду при таненні снігу.

Який сенс «вкладається» в автоматичне керування. Ось яке визначення слову Автоматизація дає Вікіпедія: Автоматизація - один із напрямів науково-технічного прогресу, що використовує саморегулюючі технічні засоби і математичні методи з метою звільнення людини від участі в процесах отримання, перетворення, передачі і використання енергії, матеріалів, виробів або інформації, або істотного зменшення ступеня цієї участі або трудомісткості виконуваних операцій.

Автоматичне управління для системи антиобледеніння - це включення і виключення нагрівального кабелю в залежності від погодних умов без втручання людей. Монтажна організація або обслуговуючий персонал «встановлюють» параметри, при яких відбувається включення або виключення нагрівального кабелю, температура навколишнього середовища і наявність опадів.

Намерзання льоду може відбуватися при різних температурах. Навесні, при яскравому сонці, сніг може танути навіть при низькій температурі -10 ° С, і якщо воді нікуди тікати то лід буде намерзати дуже інтенсивно. Після сильних морозів, при настанні відлиги при температурі + 3 ° С, також швидко утворюється полій. Покрівля та труби знаходяться при мінусовій температурі, а тепле повітря розтоплює сніг. Тому для автоматизації включення обігрівальних кабелів встановлюють датчик температури.

Але контролювати тільки температуру теж буде не завжди доцільно. Адже якщо немає снігу або льоду на покрівлі, намерзати нічому, навіщо витрачати електроенергію на підігрів повітря? Для «правильної» роботи автоматики необхідно контролювати не тільки температуру, але і наявність опадів. В такому випадку необхідно встановити датчик контролю температури і вологості і відповідний регулятор.

   

Танення снігу на покрівлі відбувається по-різному: сніг швидше сходить на південній стороні, довше лежить на північній. Якщо на кожну сторону встановити свій датчик, то і обігрівати південну сторону при відсутності на ній снігу не доведеться.

44

Автоматика потрібна для економії електроенергії і для своєчасного включення кабельного обігріву. Адже умови, при яких може почати намерзати лід, господарю буває важко проконтролювати. Це може статися вночі, коли людина спить (наприклад, пішов сніг) або він на роботі (почалася відлига) і не має можливості включити обігрівальні кабелі. До того ж якщо полій утворилася на кабелях, то навіть їх включення не зможе миттєво розморозити систему, і утворення льоду триватиме, ефективність системи антиобледеніння буде зведена до нуля.

55

Солоний Ярослав.