Замовити дзвінок

Вкажіть Ваш номер і менеджер
зателефонує Вам в найближчий час.

Задати питання по e-mail

Вкажіть Вашу пошту і менеджер
звяжеться з Вама в найближчий час.

Блискавкозахист церкви

  • 04.11.2020

Щороку ми чуємо про те, що блискавка вдарила в церкву і при цьому виникають пожежі. На жаль деякі храми, особливо дерев'яні, часто згорають до тла. За останні 5 років в Україні від блискавки постраждали більше 10 церквів.


Тільки в 2014 році  дві церкви:
- в с. Терешки в Красилівському районі Хмельницької області внаслідок попадання блискавки загорівся купол церкви Різдва Богородиці (побудована 1907 г.)
- в с. Антипівка Золотоніського району Черкаської області блискавка спалила церкву Святої Великомучениці Параскеви (пам'ятник архітектури 1890 р).

 

Коли пожежу вдається погасити, виявляється, що на храмі не було системи блискавкозахисту, або вона зруйнувалася з часом.

І в цій ситуації згадується приказка: «Поки грім не вдарить - мужик не перехреститься».

Мало хто замислюється про перевірку системи блискавкозахисту на побудованих раніше церквах, особливо якщо вони побудовані давно.

А при будівництві нового храму про неї часто забувають.

Проте про спалахи церков, викликаних попаданням блискавки відомо здавна - як писав історик В. Н. Татищев в "Історії Російської з найдавніших часів": "- в 1368 в Городці Нижегородської області блискавка спалила соборну церкву святого архангела Михаїла".

Захищати церкви від блискавки також почали давно - вперше в червні 1754 р сільський священик з Моравії Прокоп Дівіш встановив над хрестом свого храму блискавкоприймач. У Росії перший блискавкозахист поставили над Петропавлівським собором в Петербурзі в 1756 р До цього блискавка  двічі била в шпиль собору і були пожежі. (Докладніше в статті «Чи потрібна блискавкозахист церкви»).

Як показала практика, ті церкви на яких була правильно встановлена ​​система блискавкозахисту в подальшому не страждали від ударів блискавки. Наприклад, у Києво-Печерській Лаврі після кількох пожеж, викликаних блискавкою в 2007 і 2008 роках на багатьох будівлях встановлена ​​система зовнішнього блискавкозахисту.

Останнім часом помітна зміна підходу до питання блискавкозахисту.

Якщо раніше до захисту храму ставилися як до звичайного спорудження, які можуть застосовуватися до III, а то і IV категорії захисту, та й то за залишковим принципом. При цьому застосовувалися матеріали з чорної сталі, а монтаж виконувався за принципом - косо-криво, аби живо. Не дивно, що через кілька років блискавкозахист приходив в непридатність, його елементи висіли обіованими на куполах і стінах.

Зараз же до захисту церкви підходять більш серйозно, як до культового спорудження, в духовному і історичному значенні.

При цьому важливе значення відводиться правильності виконання, високої надійності і довговічності системи блискавкозахисту, а також збереження архітектурного стилю.

Правильність виконання робіт підтверджується проектом.

А довговічність і надійність грозозахисту забезпечується застосуванням мідних матеріалів, які мають термін служби в рази більший ніж сталеві матеріали, що застосовувалися раніше в цілях економії.

Компанія «Альфа і Омега» має позитивний досвід роботи з блискавкозахистом церков (галерея виконаних об'єктів).

Ми виконуємо роботи від початку і до кінця: обстеження, проектні роботи (при необхідності з отриманням позитивних експертних висновків), поставку матеріалів, монтажні роботи, проведення вимірювань;

По закінченню робіт буде надана:

Виконавча документація з фотозвітом, актом виконаних робіт, протоколом і схемою розташування елементів системи блискавкозахисту та заземлення.

Гарантія на виконані роботи 5 років з моменту введення в експлуатацію.

Сервісне обслуговування на вигідних умовах.

На Бога надійся, а сам не зівай!