Замовити дзвінок

Вкажіть Ваш номер і менеджер
зателефонує Вам в найближчий час.

Задати питання по e-mail

Вкажіть Вашу пошту і менеджер
звяжеться з Вама в найближчий час.

Поширені запитання

  • 30.04.2020

В ході спілкування з замовниками ми отримуємо питання самого різного характеру.

Наші співробітники завжди раді відповісти на кожне з них. Але є питання, які люди задають найчастіше.

Відповіді на них допоможуть вам зорієнтуватися під час прийняття рішення і полегшать роботу нашої компанії.

Питання:

  1. Навіщо взагалі потрібен блискавкозахист?
  2. Яка середня окупність сонячної електростанції?
  3. Чи захищає звичайний громовідвід техніку в будинку?
  4. Мережева або автономна сонячна електростанція?
  5. Які матеріали краще використовувати при установці блискавкозахисту?
  6. У чому головна перевага глибинного заземлювача?
  7. Чи потрібен проект для виконання електропроводки всередині приватного будинку?
  8. Електромонтажні роботи від компанії або найманої бригади?
  9. Від чого залежить вартість заземлювального пристрою?
  10. Чи треба заземлювати пральну машину?
  11. Яка гарантія і термін служби сонячних панелей?
  12. Скільки коштує послуга підключення «Зеленого тарифу»?

 

Відповіді на питання

1. Навіщо взагалі потрібен блискавкозахист?

Перш ніж відповісти на це питання необхідно дізнатися яку небезпеку несе блискавка. Контакт блискавки з об'єктом характеризується протіканням великих струмів до 200 кА. Це може призвести до пожежі або привести до механічних руйнувань. Від впливу блискавки може вигоріти частина покрівлі. Якщо блискавка влучить в цегляну стіну або трубу це призводить до механічних руйнувань, відколюється частина цегляної кладки або бетону і падає вниз, руйнуючи все на своєму шляху. Окрім того, блискавка може вивести з ладу електронне устаткування. При влучанні блискавки в систему комунікацій (електричні лінії, лінії зв'язку, трубопроводи) високовольтний імпульс може проникнути в мережу будинку. Через це виходять з ладу електроприлади, які забезпечують сучасній людині затишок і комфорт - телевізор, комп'ютер, холодильник, музичний центр, домашній кінотеатр, газовий котел. Відповідь на питання «навіщо потрібен блискавкозахист» очевидний - для безпеки і комфорту. Правильно виконана система блискавкозахисту оберігає не тільки Ваш будинок, але і ваших електронних «помічників» - обладнання, яке забезпечує Ваш комфорт і затишок.

Наверх

2. Яка середня окупність сонячної електростанції?

Питання окупності сонячних електростанцій актуальне тільки для мережевих електростанцій, тобто для станцій, підключених за «зеленим тарифом». На мережевих станціях, що виробляються сонячними панелями електроенергія віддається в мережу за тарифом 0,18 € / кВт * год. Ще одним дуже важливим чинником є ​​кількість споживаної електроенергії для власних потреб. Оптимальним для окупності є режим, коли вся вироблена електроенергія віддається в мережу (власне споживання дорівнює 0). В даному випадку окупність такої станції становить 5-7 років в залежності від загальної потужності і типу сонячних панелей.

Наверх

3. Чи захистить звичайний громовідвід техніку в будинку?

Необхідно уточнити питання. Грім - це звук, який супроводжує розряд блискавки. За старих часів людей лякав саме грім, а не спалах блискавки. Саме слово громовідвід і грозозахист- є архаїзмом. Ми вживаємо більш точну назву - блискавковідвід, тобто пристрій, що сприймає удар блискавки і відводить її струм в землю. У той же час, блискавковідвід є захистом від прямого контакту каналу блискавки з об'єктом, що захищається, тобто захист від механічних руйнувань і займань.Техніка може вийти з ладу від імпульсу перенапруги, викликаного занесенням високої напруги з комунікацій або наведеного на комунікаціях напруги. Для захисту електронної техніки встановлення блискавкоприймача недостатньо, необхідно встановлювати пристрої захисту від імпульсних перенапруг.

Наверх

4. Мережева або автономна сонячна електростанція?

Основна відмінність даних станцій - це цільове призначення. Мережева електростанція має комерційну спрямованість, а саме вироблення електроенергії в мережу енергетичної компанії за ціною 0,18 € за 1 кВт * год. Тобто мережеву сонячну електростанцію можна розглядати, як інвестицію з перспективою повернення капіталовкладень в середньому через 6 років. Автономна електростанція в першу чергу виконує функцію резервного джерела електроживлення. У разі зникнення напруги від зовнішньої електромережі споживачі будинку переключаться на живлення від сонячних батарей або парку акумуляторних батарей. Залежно від потужності споживачів і часу резервування вибирається необхідна кількість акумуляторів і сонячних панелей.

Наверх

5.Які матеріали краще використовувати при установці блискавкозахисту?

Універсальної пігулки на всі випадки життя в природі просто не існує. Не можна сказати, що змонтована з чорного металу система захисту від блискавки буде дешевою, надійною і довговічною. Також не можна говорити, що давайте все зробимо з міді. Буде надійно і довговічно, але м'яко кажучи, не дешево. По-моєму, відповідь на це запитання очевидна. Замовник вирішує, які матеріали краще використовувати для створення системи блискавкозахисту. Ми можемо тільки розповісти про переваги і недоліки тих чи інших матеріалів. Якщо у вас є такі питання - телефонуйте. Ми Вам чесно дамо відповіді на всі запитання.

Наверх

6. У чому головна перевага глибинного заземлювача?

Щоб відповісти на це питання давайте проаналізуємо основні недоліки звичайних заземлювачів. Найголовнішим недоліком є ​​те, що заземлювач знаходиться в верхньому шарі грунту. Вода в верхньому шарі грунту не утримується, а просочується в нижні шари. Сухий грунт має гіршу провідність ніж мокрий грунт кажучи «нормативною мовою» - верхній шар грунту має більший питомий опір. Для досягнення однакових значень опору стікання в землю в грунті з великим питомим опором, необхідно використовувати більше метрів погонних заземлювачів (електродів). Оскільки заглибити такий заземлювач на велику глибину неможливо, доводиться заглиблювати більше електродів і з'єднувати їх між собою. Для з'єднання електродів необхідно прокласти з'єднувальний провідник. Такий провідник розміщується в землі, а для цього необхідно копати траншеї. В грунтах з великим питомим опором площа території для заземлювача може становити сотні метрів квадратних. Верхній шар грунту має значні сезонні коливання питомого опору (влітку пересихає, взимку промерзає).

Наверх

7. Чи потрібен проект для виконання електропроводки всередині приватного будинку?

Перед початком виконання електромонтажних робіт Замовнику і виконавцю треба визначитися з багатьма параметрами: встановленими і розрахунковими навантаженнями споживачів, з місцями установки і розміщення електрообладнання, зі способом прокладки кабельних трас, системою управління, умовами резервування і т.д. Звичайно, всі ці моменти можна затвердити в розмові при усному спілкуванні, але краще це зробити на папері, тобто зафіксувати всі технічні рішення в проекті. Тим більше, що прийняті рішення безпосередньо впливають на ціноутворення і відповідно будуть потім відображені в кошторисної документації.

Наверх

8. Електромонтажні роботи від компанії або найманої бригади?

З ким краще працювати вибирати в першу чергу Замовнику. Напевно він має власний досвід співпраці з різними організаціями і людьми. Зі свого боку ми можемо поділитися своїм досвідом. Іноді до нас звертаються замовники, які залучали бригади, працівників і виконробів з OLX тощо. Після нескінченних переробок і пошуків недбайливих виконавців, часто зникаючих, як тільки отримають аванс, вони прийшли до висновку, що краще працювати з компанією, що має співробітників-професіоналів.

Наверх

9. Від чого залежить вартість заземлювального пристрою?

Вартість заземлювального пристрою складається з двох основних частин: вартість монтажу заземлення та заземляющего проводніка. На вартість заземлювача впливає три основні параметри: - опір стікання в землю, який необхідно отримати; - питомий опір ґрунту в місці монтажу; - матеріал, з якого виготовлений заземлювач. На вартість заземлювального провідника впливає довжина, матеріал провідника і спосіб його прокладки.

Наверх

10. Чи треба заземлювати пральну машину?

Відповідно до вимог ДБН В.2.5-27-2006 Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків п.2.5.2 Якщо як захід захисту у разі непрямого дотику використовується автоматичне відключення живлення, застосування в якості пристрою захисту ПЗВ з номінальним відключаємим диференціальним струмом, що не перевищує 30 мА, в колах штепсельних розеток з робочим струмом до 32 А є обов'язковим (див. також 2.5.3). У цьому випадку забезпечується додатковий захист від прямого дотику в ланцюгах переносних струмоприймачів. Для спрацьовування захисту УЗО, корпус пральної машини повинен бути приєднаний до РЕ-провідника (через вилку з заземлюючим контактом).

Наверх

11. Яка гарантія і термін служби сонячних панелей?

Гарантія на панель залежить від виробника даної продукції. Наприклад JA Solar дає 10 років, а бренди C & T і ABISolar 5 років. Для визначення терміну служби необхідно сказати про таке явище, як деградація сонячних панелей. Якщо розглядати клас А (Tier 1), тобто преміум сегмент, то всі виробники дають однаковий відсоток зниження генерації, а саме: в середньому 0,8% за рік. Що означає, що після 25 років експлуатації продуктивність панелі становитиме 80% від початкової.

Наверх

12. Скільки коштує послуга підключення «Зеленого тарифу»?

В цьому випадку слід розділяти підключення по «зеленому тарифу» фізичних і юридичних осіб. Спрощена процедура стосується саме фізичних осіб (приватне право власності): монтаж станції, заяву в РЕС з електричною схемою підключення, установка вузла обліку, приймання робіт представниками Обленерго, укладення договору про продаж електроенергії. В середньому загальна вартість витрат по підключенню може становити 8-15 тис. Грн. За бажанням послугу з підключення «зеленого тарифу» може виконати наша компанія за дорученням від Замовника.

Наверх