Замовити дзвінок

Вкажіть Ваш номер і менеджер
зателефонує Вам в найближчий час.

Задати питання по e-mail

Вкажіть Вашу пошту і менеджер
звяжеться з Вама в найближчий час.

Пожежна сигналізація

 • 10.04.2021

Пожежна сигналізація - це комплекс спеціального обладнання, яке призначене для виявлення на ранньому етапі вогнища виникнення пожежі. Вона дозволяє визначити загоряння ще до появи відкритого вогню - на основі задимлення або підвищення температури. А це в свою чергу дозволяє і запобігти пожежі до того, як він завдав шкоди майну або здоров'ю людей.

Пожежна сигналізація: функції, типи та правила вибору

Пожежну сигналізацію сьогодні встановлюють всюди - в квартирі і в будинку, на промислових підприємствах і в офісах, в торгово-розважальних комплексах, магазинах, ресторанах, на складах, в школах, лікарнях і в церквах.

Для початку розберемося, як працює пожежна сигналізація. Устаткування оснащується різними сенсорами, які вловлюють дим, критично високу температуру і вогонь. Сигнал від датчиків передається на центральний пульт, після чого включається звукове сповіщення і / або відправляється сповіщення на телефон, комп'ютер відповідального за пожежну безпеку.

Пожежна сигналізація буває двох типів:

 • аналогова;
 • цифрова.

Аналогову пожежну сигналізацію встановлюють зазвичай на середніх і невеликих об'єктах - наприклад, в офісі, магазинчику, в малих архітектурних формах (МАФах). Цифрову пожежну сигналізацію рекомендується встановлювати на об'єктах з більшою площею. Їх сенсори більш точно встановлять місце загоряння, а більш високий рівень точності скорочує кількість випадків помилкового спрацьовування системи.

Системи оповіщення при пожежі: підходи до класифікації

Система оповіщення та управління процесом евакуації в разі пожежі - це комплекс спеціального обладнання, технічні засобів і організаційних заходів, які дозволяють своєчасно проінформувати всіх про пожежу, організувати евакуацію людей з приміщень і запобігти паніці. Наявність системи оповіщення не просто рекомендована для забезпечення безпеки відвідувачів ТРЦ, лікарні, персоналу підприємства, учнів і педагогів навчальних закладів. Ця вимога законодавства і протоколів з охорони праці, а за відсутність системи оповіщення доведеться заплатити немаленький штраф.

Системи оповіщення класифікують за різними параметрами. За способом передачі інформації вони можуть бути:

 • звуковими (мовними);
 • світловими;
 • світло-звуковими.

Інша класифікація заснована на способі управління системою оповіщення та виділяє такі її типи:

 • ручні, рішення про її включення приймає оператор і вводить протоколи запуску інформування вручну;
 • напівавтоматичні, коли система запускає процес інформування, але включати сигнали, вирішує оператор;
 • автоматичні, в запуску якої оператор не приймає рішення.

За типом оповіщення виділяють п'ять класів системи оповіщення, від 1 до 5 - чим вищий клас, тим вище складність заходів і технічних засобів. Дані типи систем оповіщення та перелік приміщень, об'єктів описано в ДБН В 2.5-56-2016 «Системи протипожежний захисту».

Монтаж пожежної сигналізації та систем оповіщення

Компанія «Альфа і Омега» пропонує повний комплекс послуг з установки пожежної сигналізації та безпеки на об'єкті. Наші фахівці виконають:

 • попередній проект монтажу системи пожежної безпеки;
 • монтажні та пусконалагоджувальні роботи;
 • монтаж техніки;
 • обслуговування і при необхідності ремонт пожежної сигналізації і систем оповіщення;
 • підключення системи пожежної сигналізації на пульт централізованого пожежного спостереження.

Всі роботи виконуються відповідно до ДБН В.2.5-56:2016 «Системи протипожежного захисту».

Скільки коштує установка пожежної сигналізації?

Вартість робіт зі встановлення пожежної сигналізації, систем оповіщення та управління евакуацією при пожежі залежить від різних чинників: площі і функціональне призначення приміщення, наявності факторів ризику, обладнання, яке використовується. Орієнтовний прайс представлений в таблиці:


Тип об'єкту
Ціна, нижня межа (від), тис. грн
Офісне приміщення 150 м.кв.
50
Складське приміщення 800 м.кв.
150
Школа, дитячий садок, навчальний комплекс
250
Поліклініка, лікарня, медичний центр
300

Ви можете скористатися формою нижче і замовити розрахунок вартість установки обладнання для пожежної безпеки. Це безкоштовно.

Замовити безкоштовний виїзд майстра для заміру
або консультацію спеціаліста. Ми працюємо!

«Альфа і Омега»: 7 років захисту наших клієнтів

Компанія «Альфа і Омега» - це кращі інженерні рішення для надійного захисту вашого будинку, офісу, підприємства або комунального закладу. За 7 років роботи «Альфа і Омега» (Київ, Україна) реалізувала понад 400 проектів з установки систем пожежної безпеки, захисту від блискавок, систем антизледеніння, електромонтажних робіт. На нашому боці - досвід, кваліфікація, новітні технології, команда, якій можна довіряти!